Administrazio Kontseilua

Administrazio Kontseiluko Burua

Iván Martén Uliarte Jn.

Administrazio Kontseiluko Presidenteordeak

Alberto García Erauzkin Jn.
(Euskaltelen Ordezkaria)
Euskalteleko Presidentea

Emiliano López Atxurra Jn.
(Petronorren Ordezkaria)
Petronorreko Kontseiluko kidea

Administrazio Kontseiluko kideak

Ainhoa Aizpuru Murua An.
Ekonomia Sustapeneko, Landa Ingurumeneko eta Lurralde Orekako Departamentuko Diputatua

Jesús Alberdi Areizaga Jn.
Deustuko Unibertsitateko Gobernu Kontseiluko kidea

Andrés Arizkorreta García Jn.
CAFeko Presidentea

Patxi Calleja Mediano Jn.
(Iberdrolaren Ordezkaria)
Iberdrola Españako Arauketa zuzendaria

Álvaro de la Rica Aspiunza Jn.
Deusto Business Schooleko Dekanoa, Deustuko Unibertsitatea

Mª Pilar García de Salazar Olano An.
Arabako diputatu nagusiordea eta Ekonomia Garapenaren eta Lurralde Orekaren Saileko diputatua Arabako Foru Aldundi

Estibaliz Hernaez Laviña An.
(Eusko Jaurlaritzaren Ordezkaria)
Teknologia, Berrikuntza eta Lehiakortasuneko sailburuordea

Jon Larrinaga Apraiz Jn.

Imanol Pradales Gil Jn.
(Bizkaiko Foru Aldundiaren Ordezkaria)
Ekonomi eta Lurralde Garapena Sustatzeko Diputatua

Xabier Sagredo Ormaza Jn.
(BBK Fundazioaren Ordezkaria))
Presidentea

Víctor Urcelay Yarza (Secretario) Jn.
Deustuko Unibertsitateko Ekintzailetza eta Etengabeko Prestakuntzako errektoreordea

 
 


 

Garikoitz Agote Alberro Jn.
(Odezko kontseilaria, Gipuzkoako Foru Aldundiko Ordezkaria)
Ekonomia Sustapeneko zuzendari nagusia


 

Unai Alaña Díaz-de-Guereñu Jn.
(Ordezko kontseilaria, Iberdrolaren Ordezkaria)
Araudiaren Analisiaren Arduraduna

José María Bilbao Intxaurraga Jn.
(Consejero suplente, Representante de la Diputación Foral de Bizkaia)
Subdirector de Promoción Económica e Innovación

Xabier De La Torre Larrabide Jn.
(Ordezko kontseilaria, BBK Fundazioaren Ordezkaria)
Idazkari teknikoa

Javier Hernando García Jn.
(Ordezko kontseilaria, Arabako Foru Aldundiaren Ordezkaria)
Ekonomia Garapeneko Zuzendaria

Iosu Madariaga Garamendi Jn.
(Ordezko kontseilaria, Eusko Jaurlaritzaren Ordezkaria)
Teknologia eta Estrategiako zuzendaria, Teknologia, Berrikuntza eta Lehiakortasuneko Sailburuordetza

Nacho Molinos Gallo Jn.
(Ordezko kontseilaria, Euskaltelen Ordezkaria)
Estrategia eta Garapen Korporatiboko Zuzendaria

Pilar Urruticoechea Uriarte An.
(Ordezko kontseilaria, Petronorren Ordezkaria)
Abokatua

 

Ohorezko karguak

Ohorezko Presidenteak

Ignacio Mª Echeberria Monteberria Jn
Presidente de Indumetal Recycling, S.A.

José Luis Larrea Jiménez de Vicuña Jn.
Deustu Fundazioko Patronatuko kidea.
Deustuko Unibertsitateko Gobernu Kontseiluko kidea.

Michael E. Porter Jn.
Institute for Strategy and Competitiveness (ISC), Hardvardko Unibertsitatea (EEUU)

 
 

Ohorezko kontseilariak

Jon Azua Mendia Jn.
Enovatinglab-eko Presidentea

José Luis Curbelo Ranero Jn.
Cofideseko presidentea eta kontseilari Ordezkaria

Ignacio Goirigolzarri Tellaeche Jn.
Bankiako Presidente

Guillermo Ulacia Arnaiz Jn.
Femetaleko Ordezkaria

 

Consejo Asesor

Miembros

Christian Ketels Jn.(Presidente)
Chief Economist de la BCG Henderson Institute, The Boston Consulting Group (BCG)

Francisco Javier Álvarez de los Mozos Jn.
Adjunto a la Dirección de Alboan

Ana Teresa T. Lehmann An.
Profesora Asociada de Economía de la Universidad de Porto

Karen Maguire An.
Acting Head of Division: Local Employment, Skills and Social Innovation de la Organización para la Cooperación y el Desarrollo Económico (OCDE)

Andrés Rodríguez-Pose Jn.
Profesor de Geografía Económica del London School of Economics